dnd, d&d dungeons and dragons
 
Cieszyn24 - gorące wiadomości
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Strona Główna ˇ Forum
 
isa, dnd.rpg.info.pl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nawigacja
Strona Główna
Forum
Kontakt
Szukaj
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Reklama
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Witamy

Witamy na nowej stronie internetowej cieszyn24.dbv.pl. Nasza strona ma stanowić alternatywę dla już istniejących stron o Cieszynie. Będziemy poruszać tematy najbardziej gorące i na czasie. Nastawiamy się na użytkowników chcących w pełni wyrazić swoją opinię, bez cenzury. Zapraszamy do udziału w życiu nowej strony...

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Facebook
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Galeria Garncarska powstanie w Cieszynie?
 

Czas płynie nieubłaganie, koncepcje zagospodarowania przestrzennego Cieszyna zmieniają się jak w kalejdoskopie. W latach 2008 - 2010 pojawił się pomysł wybudowania obiektu wielkopowierzchniowego na ul. Michejdy w halach po dawnym Zampolu. Pomysł umarł śmiercią naturalną. Aktualnie na tapecie jest Galeria Stela. Inwestor z Białej Podlaskiej czeka na pozwolenie rozpoczęcia budowy Galerii Stela na rogu ul. Korfantego i ul. Bobreckiej, na miejscu dawnego dworca PKS. Sprawy papierkowe i przepychanki urzędników ciągle stoją na przeszkodzie a centrum komunikacyjne Cieszyna odstrasza wielką dziurą. Ale to nie wszystko, jak się dowiedzieliśmy w Cieszynie będzie wybudowana jeszcze jedna galeria - Galeria Garncarska przy ul. Garncarskiej 2A. Niesamowite, że na takim małym skrawku ziemi próbuje się "wlepić" kolejny wielkopowierzchniowy obiekt. Makietę Galerii Garncarskiej można już podziwiać na stronie internetowej ZBM Cieszyn, prezentuje się następująco.

 

 

Czekamy zatem na więcej szczegółów dotyczących planowanej inwestycji i liczymy, że nie pozostanie ona jedynie inwestycją "na papierze", a wreszcie jakiś nowy obiekt w Cieszynie powstanie. Będziemy kibicować obu galeriom.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Powierzchnie handlowe przy ulicy Stawowej 54 już niemal ukończone.
 

W artykule z dnia 2 października 2013 roku pisaliśmy o planach poszerzenia powierzchni handlowych przy ulicy Stawowej 54. Mamy 4 lutego 2014 roku a powierzchnie zostały już niemal ukończone. Sprzyjająca pogoda i niezbyt sroga zima pozwoliły na prowadzenie prac w ekspresowym tempie. Otwarcie Galerii "Stawowa", planowane na pierwszy kwartał 2014 roku wydaje się zatem całkiem oczywiste.

Kliknij "czytaj więcej".

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
A gdyby tak palcem po mapie pojechać do Cieszyna... ale nie tego naszego a położonego w województwie zachodniopomorskim? No to jedziemy.
 

Cieszyn (do 1945 r. niem. Tessin) – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie koszalińskim, w gminie Biesiekierz. Położony między Parnowskim Jeziorem a wzniesieniem Kikut.

Wikipedia opowiada nam, że: według danych z 31 grudnia 2005 roku wieś miała 100 mieszkańców. We wsi znajduje się zespół dworsko-parkowy na który składa się wybudowany w 1900 roku dwór otoczony parkiem krajobrazowym z II poł. XIX w. o pow. 1,2 ha., przylegającym bezpośrednio do Parnowskiego Jeziora, będącego rezerwatem ptactwa (łabędź niemy). W pewnym oddaleniu od dworu znajduje się kościół gotycki z XIV w., przebudowany w wieku XIX w. Czas budowy świątyni świadczy o średniowieczny rodowodzie wsi. Obecnie z kościoła została wieża, w której urządzono kaplicę; natomiast reszta kościoła to ruiny. Dokumenty z tego okresu mówią o Cieszynie jako o lennie należącym po połowie do rodu von Münchow i rodu von Heidebreck.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
„Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych Cieślarówki w Cieszynie”.
 

Projekt „Zagospodarowanie terenów rekreacyjnych Cieślarówki w Cieszynie” jest realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Typ projektu: Budowa (rozbudowa, odbudowa) i remont otwartych obiektów sportowych niepowiązanych z infrastrukturą szkolną (boiska, korty, ścieżki zdrowia oraz inne obiekty dla potrzeb aktywnego trybu życia) oraz zakup niezbędnego wyposażenia powiązanego z projektem.

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Park Handlowy przy ul. Stawowej 54 w Cieszynie zostanie poszerzony o nowe powierzchnie handlowe.
 

W Parku Handlowym "Stawowa" funkconują już: stacja paliw ORLEN, supermarket "EUROSPAR", market "JYSK", market "Spar Express" oraz Pizzeria Ristorante "MAMMA MIA". Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, inwestor "H&T RENTAL" rozpoczął właśnie realizowanie drugiego etapu rozbudowy PH "Stawowa", po jego zakończeniu powierzchnia wszystkich budynków będzie wynosiła 6000 m² a otwarcie Galerii "Stawowa" planowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku. Równocześnie z jej otwarciem planowane jest przebudowanie fragmentu ulicy Stawowej na długości 160 metrów - trzeci pas (pas wyłączenia, lewoskręt, pas włączenia). Planowana jest również realizacja trzeciego etapu rozbudowy, która powinna się zakończyć w pierwszym kwartale 2015 roku. Łączna powierzchnia całkowita będzie wtedy wynosiła 8000 m², a łączna ilość miejsc parkingowych to 200.

Projekt Galerii "Stawowa" KLIKNIJ

Rzut 1 KLIKNIJ

Rzut 2 KLIKNIJ

 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Budowa marketu budowlanego Merkury wraz z magazynem, regulacja potoku Sarkander, budowa nowoczesnego pawilonu, modernizacja targowiska - ul. Stawowa w Cieszynie zmienia swoje oblicze.
 
Ulica Stawowa w Cieszynie przechodzi wielką metamorfozę. Wyjeżdżając z centrum Cieszyna po prawej stronie dostrzegamy zaawansowane prace przy przebudowie targowiska rolno-spożywczego. W ramach inwestycji wybudowane mają zostać nowe stragany, nawierzchnia, oświetlenie, kanalizacja, ogrodzenie oraz pomieszczenie gospodarcze. Przebudowa i remont targowiska rolno-spożywczego ma zakończyć się w październiku bieżącego roku. Całkowity koszt inwestycji to około 1 mln zł. Blisko 650 tys. zł z tej sumy to wysokość dofinansowania, jakie otrzymała gmina Cieszyn.

Jadąc dalej po prawej stronie widzimy już prawie ukończony gmach Marketu Merkury, o którym pisaliśmy tu: KLIKNIJ Obok marketu widzimy kolejną konstrukcję zupełnie "bliźniaczo" podobną do konstrukcji Merkury'ego. Wielu przechodniów jest przekonanych, że to kolejny - nowy market typu Biedronka, Lidl, Tesco. Nic z tych rzeczy, będzie to obiekt - magazyn dla produktów Marketu Merkury. Castorama może czuć się zagrożona, biorąc pod uwagę skalę przedsięwzięcia i rozmach inwestycji Marketu Merkury.
 
merkury cieszyn
 
merkury cieszyn 2
 
magazyn merkury
 
magazyn merkury 2
 
Idąc kawałek dalej, po prawej stronie widzimy kolejny nowy budynek. Czytamy na tablicy informacyjnej: "rozbudowa, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania istniejącego budynku gastronomicznego na obiekt handlowy oraz zjazd na drogę publiczną". Możemy się domyślać, że będzie to kolejny lokal handlowy z ciekawym asortymentem.
 
stawowa nowy
 
Jadąc dalej przy strażnicy na Bobrku widzimy zaawansowane prace przy regulacji zaniedbanego potoku Sarkander. Remont - modernizacja żłobu potoku Sarkander ma na celu zabezpieczenia przyległego częściowo zabudowanego terenu znajdującego się w centrum miasta Cieszyna oraz wynika ze złego stanu technicznego żłobu po przejściu fal powodziowych. Rozwiązania konstrukcyjne zakładają wykonanie następujących prac: rozbiórka odcinkami po 15m ścian żłobu wraz z ubezpieczeniem dna na odcinkach w km 0+090 - 0+153 brzeg prawy i km 0+090 - 0+150 brzeg lewy, wykonanie ściany żelbetowej gr. 40cm zafundowanej na głębokości występowania gruntów nośnych wraz z kamienną okładziną, wykonanie bruku kamiennego w dnie na zaprawie gr. 40cm, instalację barierek stalowych na obu brzegach i drabinek do zejścia do żłobu. Zakres rzeczowy robót obejmuje: roboty przygotowawcze - karczowanie drzew, rozebranie murów z kamienia na zaprawie cementowej oraz ław fundamentowych z kamienia. Roboty konstrukcyjne obejmują - roboty ziemne, budowle - elementy żelbetowe, izolacja płaszczyzn pionowych lepikiem asfaltowym, bruk kamienny na zaprawie cementowej w dnie potoku. Zaś roboty wykończeniowe przewidują - montaż barierek stalowych na obu brzegach i drabinek stalowych dla zejścia do żłobu, demontaż i montaż ogrodzenia, plantowanie terenów wraz z humusowaniem i obsiewem.
 
I tak dojeżdżamy do skrzyżowania ulicy Stawowej z ulicą Bielską gdzie widzimy ogromną werwę w ziemi oraz nasyp ziemny - co powstaje w tym miejscu niech pozostanie niespodzianką dla ciekawskich mieszkańców naszego pięknego Cieszyna.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Most w ciągu Alei Jana Łyska w Cieszynie ciągle nie może doczekać się otwarcia.

Mieszkańcy Cieszyna oraz Puńcowa są zmuszeni do korzystania z objazdów w związku z trwającą przebudową mostu w ciągu Alei Jana Łyska w Cieszynie (wraz z przebudową  skrzyżowań z ul. Żeromskiego i ul. Błogocką). Dla zapewnienia ciągłości ruchu pieszego w tym rejonie wykonawca robót wybudował tymczasową kładkę dla pieszych. Narzekają nie tylko mieszkańcy tych okolic ale również działkowcy. Ich spokój zakłóca zwiększony ruch samochodów oraz busów na ul. Mickiewicza oraz ul. Dębowej. Drogi te nie są przystosowane do ruchu zwiększonej ilości pojazdów.
 
Pierwotnie ruch planowano przywrócić w styczniu 2013 roku, dokładana data uzależniona była od rzeczywistego postępu robót. Wiadomo już, że prawdopodobny realny termin zakończenia realizacji przedmiotowego zadania został przesunięty z dnia 21.12.2012r. na dzień 31.05.2013r. (z uwzględnieniem wyłączenia okresu zimowego). Przyczyną przesunięcia terminu zakończenia realizacji była przedłużająca się procedura pozyskania kompletu nowych uzgodnień branżowych oraz zidentyfikowana podczas prowadzenia robót kolizja istniejącej sieci niskiego napięcia z projektowanym obiektem mostowym (kolizja ta została zidentyfikowana po geodezyjnym wytyczeniu nowego mostu w terenie). Aby możliwa była kontynuacja zasadniczych prac budowlanych, kolidujące kable wymagały tymczasowej przebudowy i zabezpieczenia w sposób zaakceptowany przez gestora sieci. Oczekiwanie na uzyskanie kompletu uzgodnień branżowych oraz wykonanie uzgodnień czasowej przebudowy kolidujących sieci niskiego napięcia, a także okresy technologiczne wykonania poszczególnych robót spowodowały wstrzymanie głównych frontów robót realizowanych w ramach zadania.

Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie: z uwagi na wymagane prawem procedury administracyjne związane z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie nowo wybudowanego obiektu, przywrócenie ruchu na moście będzie mogło nastąpić dopiero po dokonaniu odbioru przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego oraz uzyskaniu pozwolenia na jego użytkowanie.
 
Na stronie fotopolska.eu można podejrzeć jak zmienia się okolica wspomnianego mostu KLIKNIJ
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Nowe centrum handlowe w Cieszynie rośnie w siłę. Wkrótce wielkie otwarcie.

Już w 2011 roku inwestor zainteresowany budową wielkopowierzchniowego marketu na nieruchomości położonej przy ul. Stawowej złożył wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy dla planowanej inwestycji. Decyzja ta została rozpatrzona pozytywnie.
 
Prace na budowie nowego centrum handlowego przy ul. Stawowej w Cieszynie nabierają tempa. Nowy kompleks ma być gotowy już za kilka miesięcy.
 


Nowe centrum handlowo-usługowe to kolejna inwestycja dużej krośnieńskiej firmy Merkury, która specjalizuje się w dystrybucji artykułów wyposażenia wnętrz oraz materiałów budowanych. Swoją inwestycję w Cieszynie rozpoczęła pod koniec 2012 roku. Prace przebiegają zgodnie z planem, nie przewiduje się opóźnień związanych z końcem inwestycji.
 
 
W Polsce działa już 13 sklepów tej firmy, tyle samo na Słowacji. W cieszyńskim markecie, będzie można kupić materiały budowlane i artykuły do wyposażenia wnętrz w najróżniejszym asortymencie i na każdą kieszeń.

Już teraz inwestor wystawił na swojej stronie internetowej oferty pracy dla cieszynian chcących pracować w nowym kompleksie. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie internetowej: www.merkurymarket.pl
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Prace nad rozbiórką torowiska przy dworcu PKP rozpoczęte.

Mieszkańcy Cieszyna przechodząc dziś (22.02.2013r.) obok tymczasowego dworca przesiadkowego chwytali się za głowy z niedowierzaniem - "koniec pociągów", "kolejny cios po likwidacji PKS", "Cieszyn bez transportu kolejowego". Takie reakcje wzbudzało usuwanie torowiska wzdłuż ulicy Hajduka. Mieszkańcy ten fakt skojarzyli z niedawną zapowiedzią o likwidacji na stałe tj. rozebraniem szyn, słupów z trakcją, przystanków kolejowych... linii kolejowej na trasie Cieszyn - Bielsko.
 
Uspokajamy wszystkich zatroskanych mieszkańców Cieszyna. Linia kolejowa Cieszyn - Bielsko nie jest (jeszcze) likwidowana. Likwidowana jest jedynie dawna bocznica towarowa. Już w najbliższym czasie miasto ma przystosować plac przesiadkowy dla potrzeb podróżujących więc usunięcie bocznicy jest konieczne. Miejmy nadzieję, że ów dworzec przesiadkowy będzie wreszcie namiastką prawdziwego dworca, będzie posiadał przystanki, tablice informacyjną o odjazdach i przyjazdach, toalety i bufet. Tego sobie z całego serca życzymy.
 
 
Kilka słów o dawnej bocznicy towarowej ze strony www.kolejcieszyn.pl Bocznica odgałęzia się w lewo przed stacją Cieszyn na szlaku Goleszów - Cieszyn. Została wybudowana na potrzeby wojska razem z rampą i budynkami magazynowymi za czasów Monarchii Austro-Węgierskiej. W kolejnych latach następowała jej rozbudowa, a w roku 1928 przejęła rolę stacji towarowej dla miasta Cieszyna. Po II wojnie światowej wybudowano tor przecinający ulicę Bobrecką i biegnący wzdłuż ulicy Hajduka. W latach 90. XX wieku budynki magazynów zaczęły być wynajmowane na siedziby prywatnych firm, a sama bocznica jest obecnie zupełnie niewykorzystywana.
 Bocznica nie jest zelektryfikowana i łączy się z torem stacji Cieszyn przebiegającym obok rampy ładunkowej i peronu pierwszego. Jeden z torów przebiega wzdłuż dawnych magazynów dworca towarowego, a inny pod obecnym wiaduktem, aby zakończyć się wykolejnicą przed dawnym przejazdem przez ulicę Bobrecką. Dawniej tor ten (biegnący wzdłuż ulicy Hajduka) czynny był aż do kozła oporowego obok budynku stacji, a przejazd przez ulicę Bobrecką zabezpieczony był rogatkami.
 
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Galeria Stela powstanie w Cieszynie i ruszy w 2014r.

Firma BPF Inwestor wyłonił zwycięzcę konkursu na nazwę dla nowo powstającego obiektu handlowego w Cieszynie. Nowy punkt na handlowej mapie Polski będzie nazywał się Galeria Stela. Prace budowlane ruszą w II kw. br. Obiekt zostanie oddany do użytku po około roku. Stela to na Śląsku Cieszyńskim gwarowe wyrażenie „stąd".
 
Zakończono już prace rozbiórkowe budynku dawnego dworca PKS. W najbliższym czasie plac przylegający do dawnego dworca będzie wykorzystywany do postoju autobusów i busów komunikacji miejskiej oraz podmiejskiej aż do momentu rozpoczęcia budowy galerii.

Obecnie trwają przygotowania projektu dla inwestycji. Zgodnie z planem będzie on dysponował 11 tys. mkw. całkowitej powierzchni.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

dnd, d&d dungeons and dragons
 
Wyburzanie dworca PKS w Cieszynie.

Dworzec autobusowy PKS w Cieszynie powolutku znika z naszych oczu. Jeszcze w tym roku mają się zakończyć prace przy jego rozbiórce.
 
Budynek dworca projektowany był na początku lat 60. XX wieku, ale ostatecznie dworzec autobusowy został otwarty 27 kwietnia 1968 roku. Obiekt o kubaturze 4200 m3 wybudowany został za ok. 5,5 mln ówczesnych złotych i mieścił obszerną poczekalnię, trzy kasy biletowe oraz stanowisko informacji, kiosk ruchu, kawiarenkę oraz szalety w przyziemiu, a na piętrze pomieszczenia biurowe oraz 6 sypialni z trzydziestoma miejscami noclegowymi dla kierowców. Autobusy odjeżdżały z 6 zadaszonych stanowisk. Już w momencie uruchomienia dworzec był za mały dla ówczesnych potrzeb przewozowych. Postulowano otwarcie drugiego dworca na terenie betoniarni u zbiegu ulic Kolejowej oraz Korfantego (wówczas Dzierżyńskiego), który miał powstać do roku 1970 i być połączony z dworcem głównym tunelem. Do tego czasu część autobusów miała odjeżdżać z tymczasowych stanowisk na ulicy Kolejowej.
 
Pod koniec lutego 2012 roku przedsiębiorstwo PKS w Cieszynie zostało postawione w stan likwidacji. Nowym właścicielem dworca została firma z Białej Podlaskiej. W miejscu dawnego dworca PKS stanie galeria handlowa wraz z kilkoma miejscami postojowymi dla autobusów. Będziemy bacznie się przyglądać jej powstawaniu. Nam, mieszkańcom szkoda bardzo tego miejsca. Budynek dworca prezentował się lepiej niż solidnie i szkoda, że został tak łatwo oddany w ręce prywatnej firmy. W Cieszynie jest o wiele więcej terenów gdzie galeria handlowa mogła powstać zupełnie od podstaw bez konieczności burzenia czegokolwiek.
 
isa, dnd.rpg.info.plwotc, ogl

Strona 1 z 3 1 2 3 >

Copyright © 2006

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | okazjanazakupy.pl